Email: online@asiatasty.pl
  • MĄKA BOT HACAO - VT -400G
  • MĄKA BOT HACAO - VT -400G
MĄKA BOT HACAO - VT -400G

MĄKA BOT HACAO - VT -400G

CENA: 7,00 zł
Producent: VINH THUAN
Kod produktu: 140943
Waga: 0.40 kg
Kraj pochodzienia: WIETNAM
Opakowanie zbiorcze: 20
Dostępność: DOSTĘPNY

Gotowa, oryginalna wietnamska miesznka maki ryżowej i maki z tapioki, do robienia pierożków Ha Cao i Dim Sum.

Wystarczy użyć ok 250 g mieszanki, 200 ml goracego bulionu warzywnego lub drobiowego, sczyptę soli i łyżkę oleju np. rzepakowego.

Gorący bulion mieszamy z olejem i solą i dodajemy go do mąki. Wszystko szybko mieszamy drewnianymi pałeczkami w misce, po czym wyrzucamy na blat i jak najszybciej wyrabiamy jeszcze gorące ciasto. Jeśli będzie zbyt lepiące - dodaj trochę więcej mąki. Po zagnieceniu dzielimy ciasto na 4 części i każdą z nich rolujemy na 20 cm wałek. Wałki tniemy na 8 części każdy i przykrywamy folią spożywczą, aby podczas wałkowania, ciasto nie obeschło.

Każdy z otrzymanych kawałeczków wkładamy między 2 warstwy papieru do pieczenia i rozgniatamy nożem kuchennym lub wałkiem tak, aby uzyskać kształt najbardziej zbliżony do koła.

W kuchni azjatyckiej stosuje się różne kształty pierożków. My proponujemy ten, który przypomina muszelkę. Na otrzymanym kole zagniatamy 8 zakładek - powinny zmieścić się na 2/3 obwodu, na środek wkładamy wcześniej przygotowany farsz - warzywny, mięsny lub z owoców morza i składamy pierożek na pół, dociskając ciasto do krawędzi.

Tak przygotowane pierożki, układamy w bambusowym koszyczku lub  innym urządzeniu do gotowania na parze i gotujemy na dużym ogniu przez 7 minut. Zdejmujemy z ognia i jeszcze przez 3 minuty trzymamy pod przykrywką. Serwujemy gorace! Będzie Wam smakowało! 

Skład:  mąka ryżowa, mąka z tapioki 

Informacja Alergenna:  Produkt może zawierać pszenicę.

Certyfikat PGIS* dla towarów importowanych z poza UE dopuszczonych do obrotu. 

*PGIS – Państwowy Graniczny Inspektorat Sanitarny

 

Pytanie o produkt MĄKA BOT HACAO - VT -400G
* pola wymagane

KLIENCI KUPUJĄCY TEN PRODUKT ZAKUPILI TEŻ